petrolul.livemix.ro - Official Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

petrolul.livemix.ro - Official Forum

forumul serverului petrolul.livemix.ro
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Cum sa joci cu AMX in jocul de Counter-Strike(detailat)

In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Cum sa joci cu AMX in jocul de Counter-Strike(detailat) Empty
MesajSubiect: Cum sa joci cu AMX in jocul de Counter-Strike(detailat)   Cum sa joci cu AMX in jocul de Counter-Strike(detailat) Icon_minitimeMar Dec 30, 2008 10:54 pm

Acest turorial are ca scop explicarea introducerii modului AMXModX in jocul de Counter-Strike.
*Am creat acest tutorial fiindca am vazut mai multa lume care nu stia cum sa-si bage boti pe server si totodata sa aiba si AMX ;deci daca nu prea ai lume pe server dar tot vrei sa joci cu boti si sa ai SoccerJam sau SuperHero[exemple] este foarte simplu sa faci acest lucru...

Pasul 1:Downloadam AMXModX installer de aici -- > http://www.amxmodx.org/dl.php?filename=amxmodx-installer-1.8.0.exe
Pasul 2:Deschidem AMXModX installer, selectam Next,I accept the ageements,Dupa aceea selectam orice folder,de exemplu Desktop,selectam Next iar mai apoi Install.
Pasul 3:Dupa ce am terminat de instalat bifam acea casuta, iar dupa aceea Finish.S-a deschis o noua fereastra.Selectam Next-->I accept the agements-->Next-->select Mod Directory-->Next iar apoi selectam folderul de instalare a modului in jocul de Counter-Strike[!Atentie!Jocul trebuie sa aiba instalat si un ZBot sau un JoeBot],adica folderul unde ati instalat cs/cstrike.
Pasul 4:Daca aveti un server dedicat deja puteti lua folderul cstrike din HLDS/ si sa-l puneti in folderul cu CS/ pentru a pastra configuratiile de pe serverul tau
Pasul 5:Deschidem jocul de Counter-Strike, selectam New Multiplayer Game, si bagam vreo 4 boti...iar acum, totul este ca si pe un server dedicat insa lagul este de 0!
Sus In jos
 
Cum sa joci cu AMX in jocul de Counter-Strike(detailat)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tutorial MOTD cu poza pentru server Counter Strike - Cum fac

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
petrolul.livemix.ro - Official Forum :: Diverse :: Tutoriale CS-
Mergi direct la: